* NOVINKY / NEWS *

23.4.2017

Včera nás opustila naše milovaná JASMÍNKA. Teď už je náš miláček za duhovým mostem s kamarádem Bobíkem. Moc to bolí a je nám strašně smutno.

Jasmínko nikdy na Tebe nezapomeneme naše sluníčko.

Moc a moc smutná smečka DEVILKINS


 

2.12.2016

Chceme moc poděkovat paničce naší Dašeňky (vlastně Janis), Jarce, za to jakou krasavici z ní vychovala a ještě měla trpělivost se všemi výstavami. Výsledek je pro nás neuvěřitelný a velkou odměnou. Naš odchovanec je INTERŠAMPIONEM.

Super, super, super yes

Děkujeme celá partička DEVILKINS devil


 

2.11.2016

Včera naše panička oslavila narozeniny, takže jsme jí celá smečka pěkně popřáli. Asi největší radost jí děláme, že jsme požad takoví čiperové a to i přesto, že už nejme zrovna junioři wink, ale pořád nás baví stejné kulišárky.

Krásný podzim

partička DEVILKINS devil


 

17.2.2016

Tak to vypadá, že cyklus dva roky pro novinky je osvědčený.wink

Každopádně smečka je ve stejném složení co do počtu i osazenstva. Všichni se těší celkem dobrému zdraví, které odpovídá jejich věku, ale není si na co stěžovat.

Všichni už se nemohou dočkat až se trochu zlepší počasí, protože aktuálně "by ani psa ven nevyhnal cool" natož si to užívat. No jen co se to zlepší tak budou zase pokračovat ve zkoumání už milionkrát prozkoumaného na zahradě a v nejbližším okolí.

Všem grifonkům i jejich páníčkům přejeme krásné a věříme, že i brzké jaro

partička Devilkins devil

 


 

24.3.2014

Aktualita skoro po dvou letech, to je opravdu ostuda, ale lepší teď než nikdy. Smečka stále čítá pět malých divochů. Jenom jsme na startu roku měli trošku náročnější etapu. Dvě naše děvčata musela bohužel s ohledem na náhlý a rozsáhlý zánět prodělat kastraci. Takže na rozšíření smečky z vlastních zdrojů už je tu jenom Julinka. devil

Výborná zpráva je, že obě operované (Lorinka a Jasmínka) se už ale zotavily a jsou to stejné divošky jako před operací.

Oba naši pánové, teď už sice v seniorském věku, se těší bezvadnému zdraví a oplývají stále stejnou chutí do života a nekonečnou aktivitou.

Všem přejeme krásné jaro.

DEVILKINS


 

23.5.2012

Léto už se nám pomaličku blíží, všech 5 našich "divočáku", jak jim s oblibou říkáme, se těší nejlepšímu zdravíčku. Na klíšťáky, kterých je teď všude spousty se snažíme vyzrát kromě očkování i aromaterapií DOKONALÁ LÁSKA, a zatím musíme zaklepat se to docela daří.

Na zahradě je spousta prostoru k různým vylomeninám, takže se teď do okolních lesů, právě kvůli klíšťákům, ani moc nevydáváme. Pejskům sice trošku delší procházky chybí, ale o to víc potom pořádají závody na zahradě.

Na podzim se chystáme s některými našimi děvčaty za ženichy, tak doufáme, že do konce roku budeme mít nějaká šťěňátka. Pokud budete sledovat naše stránky rádi Vás budeme informovat o všech novinkách v naší smečce.

Pěkný zbytek májových dnů

DEVILKINS


 

 

31.1.2012

Nový rok běží jako splašená kobylka a první měsíc už je za námi. Teď u nás mrzne jako na Sibiři, takže jsme museli omezit procházky jen na rychlé čúrací sprinty a zase zpátky do teplíčka. Už se moc moc těšíme na jaro, až budeme moci zase chodit na pořádné běhací procházky po celém okolí. To nás náramně baví, protože se dají vymyšlet různé hry a blbiny a to je to správný psí život.

Mějte se pěkně        DEVILKINS


 

19.12.2011


 

2.11.2011

Podzim už je  plném kalupu a venkovní procházky už nejsou zdaleka tak příjemné jako byly v létě nebo ještě v září. Musíme to dušičkové počasí nějak přežít. Pejsci už se těší na sníh, jak si zase budou moci zablbnout v závějích.

Přidali jsme pár foteček z podzimního setkání našich odchovanců (2.Devilkins day).

Zdravíme všechny tlamičky a jejich páníčky

DEVILKINS


 

13.9.2011

O víkendu jsme se po roce opět sešli na DEVILKINS day a počasí nám opravdu přálo, až nad očekávání. Účast byla hojná a všichni se těšili na ostatní kamarády. Pejsků byla plná zahrada a moc jsme si to užívali. Tentokrát se nejen sportovalo na překážkové dráze (měli jsem i profi překážky, které s sebou přivezl Lexík s paničkou), ale páníčci společně hledali i krasavce dne cool.

Sportovní část měla hned několik vítězů, protože šlo hlavně o to si zablbnout a to nejen pejsci, ale i páníčci a paničky. Absolutním vítězem byl potom Lexík (asi na překážkách i trénovalwink, ale všichni mu vítězství přejeme).

Největší krasavac mohl být jen jeden, ale ocenění byli celkem tři naši odchovancí. Aby neměl cen málo tak bronzovou placku si odvezl do Unhoště Lexík, stříbro bral Dalísek, no o cenu za první místo si vybojovala Brňanda AMY, která dostala od všech páníčku nejvíc bodíků.

Všem, kteří přijeli moc děkujeme, že nás potěšili svojí návštěvou a už teď se těšíme na 3. ročník, který určitě budeme chtít v roce 2012 svolat.

Díky a mějte se všichni babolétově

DEVILKINS


 

1.9.2011

Tak a máme po prázdninách, ale snad nám ještě chvilku vydrží teplé počasí. Budeme ho potřebovat hlavně o druhém zářijovém víkendu, kdy pořádáme už 2.DEVILKINS day na naší zahradě. Doufáme, že si to všichni pozvaní užijí alespoň tak parádně, jako před rokem první ročník.

Stejně jako loni jsou připraveny nějaké dovednostní hry a možná i nějaké překvápko. Tentokrát budou nejúspěšnějším závodníkům předány i velmi hodnotné ceny, které věnovalo FitPesCentrum Adis.

Na všechny naše odchovance a jejich nové páníčky se móc a móc těšíme!

DEVILKINS


 

11.7.2011

Adísek s Juliškou využili "volného" týdne a vzali s sebou páníčky k moři cool. První setkání s mořem byl velký šok, protože co to? Ta voda je slaná brrrrrrrrrrrrrrrrr. Potom už ale objevili, že i v této vodě se dá plavat a možná lépe naž na rybníku. Celý týden si to pěkně s páníčky užívali a po návratu museli vše vyprávět zbytku smečky. Lorrinka, Jasmínka a Bímík trochu záviděli, ale protože mají slíbeno, že příště pojedou také, tak jim to naštvání dlouho nevydželo.

Můžeme všem páníčkům doporučit vzít své tlamičky k moři. Vedro, a opravdu bylo velké, zvládli naprosto bravůrně, protože voda byla pořád po ruce a do stínu se také dalo schovat. Ani cesta nebyla žádné utrpení, skoro celou cestu pěkně prospali v přepravním boxíku a pravidelně se při zastávkách proběhli a občerstvili.

Mějte se všichni sluníčkově a prázdniny jsou ještě dóóóóóst dlouhé

DEVILKINS


 

21.5.2011

Dalísek (Dalajlama) měl dneska plánovanou návštěvu nové paničky, která si ho přijela i se svojí mamkou a přítelem vyzvednout. Příběh malého Matýska (D´Adísek), který byl od minulého týdne opět volný, je natolik zaujal, že nakonec odcestovali oba bráškové do Havířova společně. Jeden pro dceru a jeden pro mamkusmiley

Je to pro nás na jednu stranu velký šok, že už jsme bez štěňátek, ale zase jsme moc rádi, že už mají všichni prckové nové smečky a dokonce poslední dva budou společně.

Všem přejeme moc a moc hravých dnů a spokojený život v nových domovech.heart

DEVILKINS


11.5.2011

Dneska jsme bohužel museli moc zklamat budoucí páníčky našeho prcka Matýska (D´Adísek Devilkins)crying, protože panička si ho vybrala právě kvůli tomu, že bude brabantíčkem. Celou dobu to bylo na vážkách, ale spíše jsme to odhadovali na brabantíka, protože má podstatně kratší a velmi hrubé chloupky, proti všem ostatním sourozencům. Nějaké vousky tam byly, ale bylo to jen takové čmejříčko, které spíše řídlo, takže chloupky vypadávaly. Za poslední asi týden se všecho nějak začalo obracet. Chloupky jsou dále krátké a velmi hrubé a nebylo třeba ho ani trimovat, ale vousky začínají podezřele růst, takže budeme mít bruseláčka po tatínkovi.

Je nám to moc moc líto, že jsme museli budoucí paničku zklamat. Zklamání je i na straně Matýska, který už od nové paničky dostal hračku, malý pelíšek a při 3 navštěvách už si jí moc oblíbil. Každopádně akceptujeme rozhodnutí budoucí paničky, které se opravdu upřímně omlouváme a chápeme, že si bude hledat brabantíčka jinde. Přejeme jí, ať najde toho nejlepšího kamaráda na spoustu let.

Matýsek se těší na nového páníčka nebo paničku, kterým určitě připraví spoustu a spostu nádherných chvilek.heart

Smečka Devilkins


 

21.4.2011

Velikánské překvapení, ještě včera před televizními novinami volná Danuška, asi před půl hodinkou odjela se svojí novou paničkou zase směrem na jihozápad cool, stejně jako Dášeňka a Doník. Je to trochu více na jih a sice do Českých Budějovic, takže z ní bude asi malá vodačka a na svačinku bude chodit do Masných krámů wink. Asi se nám vytvářít silná jihozápadní skupina devil.

Danušce i nové paničce, která si jí včera večer rezervovala a hned dnes se vydala na na 4 hodinovou cestu na Moravu a další 4 hodiny zpět do krásných Českých Budějovic, přejeme moc a moc společných zážitků a jenom samou radost.

Danuška bude mít i grifončího kámoše Kimíka, který už se do malé kámošky zamiloval rovnou u nás na zahradě, takže to bude určitě krásná smečka.

Mějte se všichni sluníčkově yes

Smečka Devilkins


20.4.2011

Právě nám odfrčel s novou paničkou malý Doník (Don Diego). Stane se z něj "tu ten" Plzeňák, takže to k nám bude mít zatím asi nejdál ze všech našich štěňátek. Určitě však bude vždy i s paničkou vítám, aby se podíval na Moravu, kde se narodil.

Doníku ať se ti u nové paničky moc líbí, nezlob a dělej jí jenom radost.

Smečka Devilkins


15.4.2001

Dnešním dnem má malá Dášeňka nové páníčky. Odpoledne s nimi odsvištěla směr Příbram, takže jí přejeme ať se jí tam líbí a v nové smečce si užije spoustu lásky a blbovin s ostatními jejími členy.

Smečka Devilkins


9.4.2011

Ve čtvrtek si omladina prošla první zkušeností s jehlou u paní veterinářky. Trocha toho křiku sice proběhla, ale jinak byli moc stateční. Navíc paní veterinářka měla nějaké speciálně tenké jehly pro mrňousky yes. Teď už mají pasy i čipíky (polymerové "Datamrsky").

Dalajlámík a Danuška stále nové páníčky hledají, ostatní už se těší na nové smečky.

Pokud tedy hledáte kamaráda a mazlíka klidně volejte nebo se přijeďte podívat.

Smečka Devilkins

 


 

   

30.3.2011

Tak dorostenci už zase trochu povyrostli a jsou z nich už pěkní "raubíři" devil Už se jim blíží první očkování a taky dostanou občanky (čipíky a pasy), aby mohli za novými páníčky.

Tento víkend se pokusíme udělat nějaké nové fotky, i když budeme asi potřebovat spíše kameru, protože při těch jejich sprintech je focení nadlidský úkol angle.

Mají za sebou už i kratičkou procházku na zahradě a na sluníčku se jim moc a moc líbilo. Dokonce už našli kudy se dá proskočit k sousedům, takže musíme před další vycházkou provést nutné úpravy wink

smečka DEVILKINS

 


12.3.2011

Dovolte nám představit Vám naše dorostence ZDE heart.


28.2.2011

Naše mrňata už vidí a jsou to pěkní čiperkové. Většinu času zatím prospí, a když zrovna nepapají, tak už začínají testovat svoje nožičky. Zatím jsou trochu roztřepané, ale už se někdy povede postavit se na všechny čtyři a to pak berou trapem směr "za nosem" dokud neudělají kotoul plavmo. Taky už zjistili, k čemu je ten ocásek. Dá se s ním totiž báječně vrtět, ale to musí ještě hodně trénovat. Taky už tady jsou první pokusy o kousání. Tedy spíš žužlání, protože v tlamičkách ještě nemají zoubky. Nejbáječnější na žužlání jsou ouška brášků a sestřiček, pak mamka (ta celá, tedy ta část, která je zrovinka nejblíže), no a pak taky nos nebo prst paničky.

Přidali jsme vám pár jejich foteček do jejich FOTOGALERIE .

Taky jsme využili pár krásných jarně laděných dní a udělali několik foteček zbytku smečky. Na ty můžete mrknout ZDE .

Přejeme krásné čekání na jaro!

Smečka Devilkins


   

15.02.2011

Máme štěňátka !!!

We have puppies !!!

Vrh/Litter "D"

2 holčičky černé  / 2 black girls

3 pejsci  (2 černí + 1 červený) / 2 black boys + 1 red boy


11.02.2011

Tak naše Juliška už je jak soudek a každým dnem očekáváme přírůstek nových mrňousků. Nastávající mamina se ale spíš tváří, že se jí to netýká a celé dny poctivě relaxuje. Držte nám pacičky!


10.01.2011

Dnes byla Juliška u paní doktorky na ultrazvuku a bylo potvrzeno, že čeká miminka! Na nové přírůstky se s náma můžete těšit v polovině února. Máme véééééélikánskou radost!

Tady se můžete podívat, jak nám mrňouskové rostou.

Mrňouskové

We expect a NEW Litter "D" !

about 14.02.2011

 


05.01.2011
 
Moc Vás všechny zdravíme v novém roce a přejeme, ať je ještě lepší než ten loňský!
 
Na příští týden pro Vás chystáme pár novinek ....
 

 
1. října 2010
 
Tak naše smečka už je zase jen v pěti: Adísek, Bím, Lorinka, Juliška a Jasmínka. Naše malá Majka (Calimera) má nové páníčky. Bydlí teď na Slovensku a teď jí říkají Kelly. Přejeme jí báječný život plný lásky od její nové smečky!
 
Pár nových fotografií naší staré gardy jsme pro vás připravili ve FOTOGALERII
 
Krásný podzim Vám přejí Devilkinsáci  

 
22.srpna 2010
 
Minulý víkend 14.-15.8.2010 se uskutečnil 1. DEVILKINS day. Sešli se u nás všichni odchovanci naší chovatelské stanice i se svými páníčky a společně jsme prožili fajn víkend. Sobotní počasí nám přálo, proto se mohla uskutečnit soutěž v běhu přes překážky s názvem "Jak jsme šikovní a rychlí", kterou zvládli všichni čtyřnozí i dvounozí sportovci na výbornou. Každý z účastníků se umístil na prvním místě ve své kategorii  . Nejlepší čas ze všech účastníků měla malá Amy (Be Happy My Darling) Devilkins, kterou jsme však měli problém po závodě zastavit.
Večer se nesl v duchu dobrého jídla a pití. Společně jsme si vyměnili spoustu zážitků ze soužití s grifonky a brabantíky. 
Tímto mnohokrát děkujeme všem těm prima lidičkám, že si našli čas a strávili se svými čtyřnohými přáteli pár moc příjemných chvil u nás.
Ještě jednou díky a budeme se těšit se všemi na viděnou na DEVILKINS Day č.2
 
 
Krásné léto všem přejí Devilkinsáci !  Devilkins
 

 
26.července 2010
Včera se z našeho miláčka Bigíška stal malinký Pražák , našel si nové páníčky na Jižním Městě, kde bude mít spousty a spousty nových kamarádů. Loučení bylo moc moc těžké, protože to byl náš drobeček, který je věrnou kopíí našeho prvního grifonka Adíska (tedy "negativní"  kopie, protože na rozdíl od Adíska, který je bruseláček, Bigíšek je belgičánek černý jako uhel). S novými páníčky bude chodit na procházky a určitě si v nové smečce brzo zvykne. Přejeme jemu i novým páníčkům spoustu zážitků a let plných vzájemné lásky, přesně to co grifonci umí.
 
Mějte se všichni krásně a do druhé poloviny léta přejeme hodně sluníčka
 
Devilkins

21.července 2010
 
Dinoušek si včera hned den po dovršení pěti měsíců našel nové páníčky. Navíc páníčky moc dobře známe protože u nich už od loňska bydlí naše prvorozená Ájenka, takže víme, že Dino bude v těch nejlepších rukou. Přejeme mu hodně zažitých lumpáren a hodně lásky od ostatních členů smečky, ať už jsou čtyřnozí nebo mají nohy jen dvě .
Doma už je pouze Bigoušek, který nezapře, že je dvojčetem Dinouška, dokonce už nám někdy dělalo problém je rozeznat, především pokud byli v pohybu a to byli vlastně stále  šikulkové. Samozřejmě je ve smečce i Majenka, ale tu si plánujeme ponechat a udělat z ní výstavní hvězdu .
 
Krásné sluníčkové léto všem přejí ďáblíci z Devilkins

9.července 2010
Tak první letní týden se pomalu blíží ke svému konci a počasí je vskutku letní , takže věřím, že si všichni krásného počasí užíváte. Naše tři dámy (Lorča,Julča i Jasmínka) se rozhodly, že si to odhárají všechny najednou. Na jednu stranu je super, že to zvládneme během měsíce, ale na druhou stranu pánové (Bímík a Adísek) jsou z toho dost vyřízení. K tomu máme doma ještě tři ďáblíky, kteří se nám narodili letos. Majunka u nás je plánovaně, ti dva dorostenci Dinoušek a Bigíšek stále hledájí své páníčky. No ono jim u nás nic nechybí, ale určitě bychom rádi někomu udělali radost, takže pokud někdo hledáte milého, inteligentního a věrného společníka, tak se na nás s důvěrou obraťte. Po dohodě se můžete na oba ďáblíky přijet podívat. Oba už jsou kompletně naočkovaní, očipovaní, takže jen někomu skočit do náruče, protože to mají oba nejraději, blbnout na zahradě a potom usnout u paničky na klíně, případně za krkem.
 
Všem přejeme krásné prázdniny a co nejvíce sluníčka
 
Devilkins

24.června 2010
 
Přidali jsme pár nových foteček do fotogalerie štěňátek a nějaké do společné fotogalerie.
 
Po delší době vám přinášíme pár nových informací o naší smečce.
Naše Amy (Darinka) už má více jak měsíc novou paničku a je s ní moc moc spokojená. Roste jako z vody a má spoustu energie na všelijaké lumpárny. I Amynce /ejmynce/ přejeme s novou smečkou krásný a spokojený psí život!
Její bráškové však zatím jsou u nás. Stále pro ně hledáme nové páníčky. Kluci už mají za sebou všechna očkování, která zvládli moc statečně. Se svojí sestřenicí Majkou (Calimera) se dovedou honit a rvát celé hodiny. Jelikož je o něco mladší a chce se klukům ve všem vyrovnat, tak se naučila veškeré lotroviny velmi rychle a nyní je již v ledasčem předčí. Majka zůstává v naší smečce.
 
O víkendu 12.-13.6. jsme byli s naší Julčou na výstavě v Rybníkách. Dojeli se také podívat naši odchovanci malá Stellinka a o něco větší Lexík se svými paničkami. Všem se ve společnosti grifonků a brabantíků moc líbilo. Byl to příjemně prožitý víkend.
 
Přejeme všem krásné sluníčkové dny!
smečka Devilkins

11.května 2010
 
Tak naše Stellinka (Star) před týdnem opustila svoje rodné hnízdečko a už se těší ze své nové paničky a také ze své nové smečky. Máme zprávy, že je moc šikovná a učenlivá. Přejeme jí krásný psí život!
 
Ostatní naši mrňouskové se mají také čile k světu a dovádí zatím ve svém rodišti. Pejsci Dino a Bigi hledají své nové páníčky. Pokud by jste chtěli mít doma některého z nich, budeme rádi, když nás kontaktujete. Darinka zatím čeká na svoji paničku, která by za ní měla dojet tento týden.  
Calimerka zůstane v naší chovatelské stanici a plánuje udělat kariéru na výstavách.  Budeme jí držet pěsti, aby se jí dařilo!
 
Krásný voňavý máj všem přeje smečka Devilkins

28.dubna 2010
Přidali jsme spoustu nových foteček do Fotogalerie ŠTĚŇÁTEK Fotogalerie ŠTĚŇÁTEK

26.dubna 2010
 
Založena složka  "In memoriam" .
 

V pátek 23.4.2010 náš kamarád BOBÍK odešel do psího nebíčka prohánět psí slečny a pořádat nepřeberné množství šunky, kterou měl moc rád.  

14.dubna 2010
 
Do FOTOGALERIE / JARO 2010 jsme vložili pár nových foteček z našich procházek.
 

7.dubna 2010
 
Fotogalerie štěňátek    Fotogalerie štěňátek       +   VIDEO

15.března 2010
 
První FOTOGRAFIE naší malé princezničky naleznete ZDE. Jmenuje se Calimera Devilkins a říkáme jí Majko.

13.března 2010
 
Julišce se 9.března narodila černá holčička.
 
Jasmínčina miminka jsou už velmi fotogenická, takže jsme přidali nové úlovky z jejich prvních výletů mimo pelíšek do jejich čistě PRIVÁTNÍ FOTOGALERIE.

6.března 2010
 
Mimininka mají 15 dní a už pozorují dění kolem sebe, ale stejně je nejvíc zajímá krmení a spánek. Dneska poprvé ochutnali něco jiného než mlíčko od maminky a pasta na odčervení jim moc nechutnala, kromě Bigouška, ten se tvářil neutrálně, zatím co ostatní prskali a šklebili se.
Nové fotky našich průzkumníků naleznete u štěňátek ZDE.

 
25.února 2010
 
Mrňousům je dnes 6 dnů a mají se čile k světu.
Vložili jsme pár nových foteček do sekce ŠTĚŇÁTKA/Vrh "B"
 

21.února 2010

MÁME ŠTĚŇÁTKA !!!

Mimina

V pátek 19.2.2010 se Jasmínce narodila čtyři miminka. Dva pejsci a dvě fenečky. Všichni jsou v pořádku. Dali jsme pár prvních foteček do sekce ŠTĚŇÁTKA.

Děkujeme všem co nám drželi pěstičky i pacičky! :-) 


8.února 2010

Přidali jsme pár nových foteček do Fotogalerie. Panička našeho odchovance Alexíka (říká se mu Lexík) nám poslala také pár foteček. Rádi se s Váma o ně podělíme. 

Jasmínka už je jako soudek. Už příští týden by se měla naše smečka rozrůst o několik malých tlamiček. Juliška je zatím čiperka a nedělá si s těhotenstvím žádnou starost. 

Krásný zimní čas přejí

Devilkins


3.února 2010

Naše Juliška bude mít štěňátka také. Máme velkou radost!!! Jasmínka se nám už pěkně zakulacuje. Pokusíme se pro vás přes víkend nafotit nějaké pěkné fotečky našich nastávajících maminek.

Zdraví Devilkinsáci


16.ledna 2010

Tento týden nám bylo potvrzeno naší paní doktorkou, že Jasmínka je v očekávání. Teď jen budeme vyčkávat, zda se krytí povedlo i u naší Julišky. Držte děvčatům palečky, ať mají těhotenství bez problémů a pohodový porod. Včas budeme informovat o dalším vývoji. 

Přidali jsme na naše stránky nový banner, který můžete umístit na vaše webovky pokud budete chtít. 


4. ledna 2010

Všem přejeme šťastné vykročení do nového roku 2010! Dnes jsme přidali pár foteček!


Krásné Vánoce!


Vloženo 13.prosince 2009

Po dlouhém vybírání, jsme nakonec ženichy pro Julču a Jasmínku našli. Pokud se vše podaří, Jasmínka bude mít štěňátka s naším Adískem a Julče jsme vybrali ženicha z USA. Jmenuje se Rickshaw Black Rain at Roxmavel, ale doma mu říkají Vendelín. Jedním z jeho potomků je Oziris Roxmavel, vítěz Světové výstavy psů v Bratislavě 2009. Tak nám držte palce, ať se narodí zdravá a krásná štěňátka.

Devilkins


Vloženo 24.listopadu 2009

Zdravíme všechny příznivce našich stránek!

Po dlouhé odmlce Vám přinášíme pár zpráviček z naší smečky. Naše čerňulky Juča s Jasmínkou byly 7.listopadu 2009 uchovněny. Můžeme se tedy těšit na štěňátka již toto jaro, pokud se vše podaří jak má. Nyní hledáme pro obě ženichy. 

Také gratulujeme Julče k úspěchu na Klubové výstavě v Praze, kde se umístila na 2.místě a získala ocenění res.CAC v mezitřídě. Jasmínka se umístila na 4. místě ve třídě otevřené, však s hodnocením velmi dobrý. Ještě trocha tréningu s paničkou a příště už to bude na výbornou!

Ve fotogalerii přibylo pár nových foteček a chystají se další.

Děkujeme za vaši přízeň, kterou nám věnujete.

DEVILKINSáci 


Vloženo 4.listopadu 2009

Venku řádí dušičkové počasí, takže počasí, že by "psa nevyhnal", jak se okřídleně říká. Naše tlamičky však nedbají, nebo neznají pranostiky, a stále je baví blbnout na zahradě. Asi si dovedete všichni představit jak potom vypadají jak pejsci, tak i všichni, kdo se ke hře přidají. Původně jsme z této činnosti chtěli udělat fotodokumnetaci, ale potom nám bylo líto foťáku , tedy spíš jsme měli obavu zda to přežije. V sobotu nás čeká klubová výstava a bonitace našich dvojčátek, tak nám držte pěsti.

Takže s některými na viděnou v sobotu v Praze

DEVILKINS


Vloženo 6.října 2009

Zdravíme všechny grifonkáře na opravdovém konci letního počasí. Každopádně teď o víkendu jsme si ještě užili krásného počasí babího léta a v sobotu jsme k tomu měli ještě vzácnou návštěvu. Přijel se na nás podívat Alexík s novou paničkou. Je to vééééééélikánský fešak  a u nové paničky se má určitě moc dobře, protože vypadal náramně spokojeně. Po odpoledních hrátkách s naší smečkou spokojeně naskočil do svého pelíšku v autě a odjel do svého nového bydliště. Navštěva byla o to příjemnější protože Alexík oslavil v sobotu přesně 5 měsíců, takže byly i nějaké dárečky.

Naši miláčci si potom ještě v neděli užili sluníčka při procházce kolem rybníka, kde se proháněli jak dostihoví koníci, takže zbytek dne úspěšně prochrněli na gauči u dědy samozřejmě i s dědou

Moc se omlouváme za deficit nových fotek, ale nějak nestíháme naše miláčky fotit a když nás napadne, že budeme fotit, tak jsou mrtvé baterky . Zkusíme to napravit a přiště přidáme nějaký ten obrázek.

Doufáme, že se uvidíme tento víkend v Bratislavě na světovce a potom v listopadu v Praze na klubovce.

Hodně zdaru na výstavách všem grifonkářům přejí

DEVILKINS


Vloženo 7.září 2009

Dnes jsme vložili pár nových foteček, na které se můžete podívat zde. Jak je na nich vidět, Ája i Alexík se v nových domovech mají skvěle.

Krásné babí léto přejí

DEVILKINS


Vloženo 2.září 2009

Minulý víkend jsme se v sobotu byli podívat za Alexíkem v nové bydlišti. Má se tam moc moc fajn a už nás skoro nepoznal . Tak jako každý grifonek, si velmi rychle své páníčky oblibíl a my jsme moc rádi, že jsme mu našli takovou super smečku. V neděli jsme potom s našimi čerňulkami (Juliška a Jasmínka) vystavovali v Mladé Boleslavi. Ve své třídě děvčata získala první a druhý místo, ale hodnocení pouze VD. Pan rozhodčí si známku VD asi zamiloval, protože jí dával skoro všem pejskům. Máme takový pocit, a nejsme sami, že grifonka vidí vždy jen v Mladé Boleslavi, a vnímá je jako ty malé pejsky co posuzuje mezi bernardýny a dogami. No škoda vyhozených peněz, myslím, že Mladou Boleslav si asi z kalendáře výstav (pokud bude stejný rozhodčí) vyškrtneme. Prázdniny jsou nenávratně fuč, ale doufáme, že si budeme moci s našimi tlamičkami jetě užít teplého počasí.

Mějte se všichni pozdně letně

DEVILKINS


Vloženo 22.srpna 2009

Dnes dopoledne jsme ještě za sluníčka uděli pár fotek naší smečky, po obědě se spustil pořádný liják, takže bylo po focení. Taky jsme dnes odpoledne předali Alexíka nové paničce, která na něho bude určitě minimálně stejně hodná jako my. Alexíka jsme na cestu vybavili oblíbenou hračkou, dobrotkami, tak věříme, že vše zvládne dobře, jen na cestu neměli s paničkou moc pěkné počasí. Už teď se těšíme na první fotečky z nové smečky, které určitě brzo dostaneme.

Všechny grifonkáře zdraví

DEVILKINS


Vloženo 18.srpna 2009

Omlouváme se, že jsem se stránkám teď moc nevěnovali, ale právě jsme se vrátili z dovolené. Ájenka už je v nové smečce a prozatím se jí tam moc daří (dostáváme právidelné zprávy), ještě se nám po ní trošku stýská. Tento víkend nás opustí i druhé naše štěňátko , protože si Alexíka vyhlídli noví páníčci. Tak doufáme, že se tam bude mít alespoň tak dobře jako Ájenka v nové smečce. Do konce prázdnin určitě ještě uděláme nějaké fotečky naší smečky. Pilně se připravujeme na výstavu v Mladé Boleslavi, kam jedem s našimi čerňulkami Julinkou a Jasmínkou, tak nám držte palečky.

Krásný zbytek prázdnin

DEVILKINS


Vloženo 30.července 2009

Prázdniny beží triskem a polovina je už za námi. Děvčata úspěšně a bez "ztráty věnečku" odhárala, chlapci se trošku potrápili, ale také to zvládnuli. Už jenom pár dní si budeme užívat našeho mazlíčka Ájenku a potom jí budeme muset zamávat, až půjde do nové smečky. Je to naše první loučení se štěňátkem, takže to bude asi dost náročné. No Alexík nám prozatím zůstane, protože jsme mu prozatím nesehnali žádného vhodného páníčka. Tak nám držte pěsti ať zvládneme loučení.

Všem přejeme krásnou druhou polovinu prázdnin

DEVILKINS


Vloženo 4.července 2009

Včera naši nejmenší oslavili 2 měsíce, shodou okolností se u nás byla podívat paní Fialová (u ní bydlí tatínek našich šťeňátek). Jsme rádi, že se Alexík i Ájenka líbili. Dneska se byla na Ájenku podívat její budoucí panička a jsme rádi, že se jí fenečka líbila a zároveň my máme jistotu, že i její nová smečka moc dobře ví co pejsi potřebují. Ještě měsíc si můžeme oba naše prcky užívat a potom nás Ájenka opustí. Doufáme, že i pro Alexíka najdeme hodné páníčky, abychom po štěňátkách nemuseli tolik smutnit. Taky nás zase čeká pár týdnů napětí a hlídání, protože Jasmínka a Juliška nám začaly hárat a chlapci z toho mají trošku popletenou hlavu. Adísek zatím trénuje na kamarádovi Bobíkovi , ale prozatím si musí nechat zajít chuť, protože dvojčátka jsou ještě moc mladá na takové hrátky. No nebudeme se spoléhat, že to pochopí a budeme pořádně hlídat.

DEVILKINS


Vloženo 28.června 2009

Štěňátka jsou dnes 8 týdnů stará a mají se čile k světu. Belgičánek Alexík je stále nezadaný, takže budeme rádi za Váš zájem si ho rezervovat a vzít do nové smečky.

Jejich tetičky Juliška a Jasmínka byly dneska na výstavě v Brně. Pro Jasmínku to byla její premiéra a myslíme si, že ji zvládla moc dobře. Dokonce se jí podařilo "porazit" ségru. Obě naše dvojčátka dostala v kategorii mladých známku výbornou a skočila na druhém, resp. třetím místě. Jsme s hodnocením moc spokojeni a už se těšíme na další výstavy, nejvíce potom na podzim, kdy chceme obě šikulky i zbonitovat.

Všem přejeme krásné léto, i když je zatím moc a moc uplakané

DEVILKINS


Vloženo 17.června 2009

Štěňátka mají za sebou první zkušenost s veterinářem a nijak se jim očkování nezamlouvalo. O čipování ani nemluvě, i když paní doktroka byla moc hodná a příjemná. Alexík i Ájenka už mají i svůj pas, takže až trošku povyrostou můžou vyrazit klidně i do ciziny . Obě štěňátka je možno si ještě rezervovat, k odběru budou připravena v průběhu července.

Krásný den přejí DEVILKINS


Vloženo 14.června 2009

Dnes se štěňátka poprvé na delší dobu proháněla po zahradě. Hrála si na závodníky, průzkumníky, ochutnala trávu a vůbec si užívala sluníčka. Samozřejmě se zbytkem smečky, kterou nějak nestíháme fotit, protože veškerou pozornost kamer si vybírají oba prťousové. Asi z nich vyrostou hvězdy . Už se psychicky začínáme připravovat, že se s námi budou brzo loučit a půjdou k novým páníčkům.

Krásný slunečný den přejí všichni  DEVILKINS


Vloženo 8.června 2009

Tak se nám ta naše prťata pěkně vybarvila. Alex bude na 100% belgický grifonek a naše slečinka Ája bude určitě brabantice. Můžete se na jejich poslední fotečky podívat ve fotogalerii. Prckové začali už sem tam chroupat granulky a proto mají spoustu energie na bitky a průzkumné výpravy. Dokonce se už pustí do starších dvojčat Julči a Jasmínky, které si s nima moc rády hrají.

Přejeme Vám krásný den!

DEVILKINS


Vloženo 31.května 2009

Za uplynulý týden se našim miminkům podařilo vyrůst opravdu v krásná štěňátka. Oba miláčci už mají více jak 1 kg, takže rostou do krásy. Taky už pořádají první velké souboje a prozatím má pejsek trošku převahu. Stále si nejsme jisti zda Ájenka bude brabantice nebo belgičanka, Alexík na 99% belgičánek, tak doufáme, že se brzo "vybarví" i Ájenka a budeme se moci pochlubit co to vlastně máme doma za poklady. Na zahradu teď nemůžeme, protože se pokazilo počasí, takže celá smečka (miminkům to moc nevadí) prospí skoro celý den doma.

Všem grifonkářům, budoucím grifonkářům i všem ostatním hodným lidem přejeme krásný den

DEVILKINS


Vloženo 24.května 2009

Dneska se naše miminka Alex a Ája poprvé podívali na chvilku ven na zahradu. Prozatím jenom v košíčku a na chvilku na deku, přeci jen ještě nemají žádné očkování, ale protože bylo sluníčko, tak se jim tam moc líbilo. Oba malí jedlíci už mají přes 800g, takže jim mlíčko od maminky moc a moc chutná. Alex má stále mírný náskok v hmotnosti, ale jinak jsou oba velcí šikulkové a už zaznamenáváme první pokusy o postavení se na vlastní nožičky. Většinou to končí překulením se na záda, ale už to nebude dlouho trvat a první dostihy budou na programu dne. Prozatím to vypadá, že Alexík bude belgický chlapík a Ájenka malá slečna brabantice, ale chytřejší budeme tak za 1-2 týdny.

Všem přejeme krásný slunečný den


Vloženo 16.května 2009

Právě včera se Alex a Ája poprvé podívali kam to vlastně přišli. Mají krásná kukadla po mamince Lorrince a po taťkovi asi budou šikulové. Při dnešním ranním vážení jsme nemohli uvěřit číslům, které váha ukázala. Alex už má 560g a Ája 524g (je to správná slečna a drží asi štíhlou línii ). Celá rodina je v pořádku a Lorrinka už pomalu dovolí ostatním členům smečky okouknout štěňátka, i když samozřejmě pouze za ostražitého dozoru. Dnes jsme také fotogalerii doplnili o nejnovější obrázky našich nových přírůstků.

Všem grifonkářům přejeme krásný den a případní zájemci o štěňátka nás určitě můžou kontaktovat.

DEVILKINS

 


 

Vloženo 10.května 2009

Dneska jsme upravovali stránky, především  o detaily naší smečky. Miminka Alex a Ája rostou opravdu jako z vody (spíše tedy z mlíčka od maminky Lorraine) a k dnešnímu dni úspěšně zdvojnásobili porodní váhu.

 


 

 Vloženo 7.května 2009

 Naše nové tlamičky Alex a Ája se mají čile k světu, z porodní váhy 149g (oba měli úplně stějně) už jsou na 220g, takže doufáme, že budou takto zdárně růst k radosti maminky Lorraine i naší. O víkendu přidáme slíbene fotky.

 


 

Vloženo 4.května 2009

 

Uplynulé dlouhé volno pro nás bylo óóóópravdu dlouhé. Moc jsme toho nenaspali, protože naše prvorodička Lorraine měla termín a "dala si na čas". Nakonec jsme rodili v neděli 3.5. a máme dvě krásné nové tlamičky. Kluk je Alex a holčička je Ája. Fotečky doplníme do konce tohoto týdne. Držte nám palečky ať jsou všichni v pořádku.

Moc děkuje celá smečka DEVILKINS


Vloženo 14.dubna 2009

 

O Velikonocích jsme s ohledem na volno a krásné počasí udělali nějaké nové fotky naší smečky. Pár jsme jich uložili i do galerie. Schválně jestli najdete 7 rozdílů na našich J&J dvojčatech.

Teď už se především připravujeme na přírůstek do smečky tzv. z vlastních zdrojů, protože naše milá Lorrinka se stane začátkem května maminkou. Věřím, že vše zvládneme především ve zdraví a budeme Vás moc brzo seznámit s nejmenšími členy naší smečky i na obrázcích. Držte nám pěsti.

 


Vloženo 10.dubna 2009

 

Dnešním dnes jsme zprovoznili doménu www.devilkins.cz tzn. příště už nemusíte vkládat do adresy "wbs". Také nám můžete psát na novou e-mailovou schránku DEVILKINS@DEVILKINS.CZ.

VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ A KLIDNÉ PROŽITÍ VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ. 

Smečka z chovatelské stanice DEVILKINS

 


Vloženo 6.dubna 2009

 

Máme za sebou dost náročný víkend. Julinka zvládla za víkend s paničkou dvě výstavy, obě za výbornou, sice bez umístění, ale i tak jsme rádi, vždyť to byla dvojitá premiéra a Julince je teprve 10 měsíců.

A to hlavní proběhlo v sobotu odpoledne. Zase jsem se rozrostli, myslíme smečku. Julinka se po 8 měsících zase setkala se svojí sestřičkou Jasmínkou, které musela s ohledem na zdravotní stav páníčka hledat nového. No a naše smečka byla tak blízko, takže jsme to milé dvojčátko od Julinky adoptovali. Prozatím je to pro ní určitě težké, ale všichni ve smečce uděláme vše aby u nás našla nový domov. Jsou od sebe s Julinkou úplně k nerozeznání, jenom Jasmínka je prozatím trošičku zakřiknutá, ale to se určitě vylepší.

 


 

Vloženo 3.dubna 2009

 

 

Naše Lorraine, a samozřejmě především i my s ní, jsme podle ultrazvuku v očekávání radostné události. Prozatím to vypadá tak na 3-4 nové tlamičky do rodiny grifonků někdy v prvním týdnu května. Takže pokud si někdo bude plánovat pořízení nového přírůstku do smečky právě na prázdniny, tak se na nás určitě můžete obrátit a my Vám rádi sdělíme více detailů. Prozatím přikládáme rodokmen očekávaných miminek a jejich obrázky z ultrazvuku. 

 Rodokmen Lorraine&Iťa          SONO Lorča 1        SONO Lorča 2

Držte nám všem pěsti ať vše dobře dopadne. Děkujeme

 


 

Vloženo 2.dubna 2009

Naš benjamínek smečky miláček Julča má tento týden dvojnásobnou výstavní premiéru v Ostravě. Tak nám prosím držte všechni palečky ať to zvládne bez ztráty kytičky. Je to šikulka, ale taky má trošku svojí hlavičku, takže snad bude mít tu správnou výstavní chuť se předvádět, protože doma jí to jde náramně. Určitě budeme referovat jak jsem dopadnuli.

 


Vloženo 11.března 2009

Minulý týden jsme byli s naší Lorčou za ženichem. Jmenuje s Prent z Kompase Rose a doma mu říkají "Iťa". Je to šikulka. Krytí se povedlo napoprvé a nyní jsme v očekávání, že budeme mít nový přírůstek!!! Všichni věříme, že se dílo povedlo v ten pravý čas. Jistě to budeme vědět až po vyšetření ultrazvukem 3. dubna. Určitě napíšeme, jak vše dopadlo. Držíme pěsti Lorčo!

 


Vloženo 11.února 2009

Právě dnes jsme si vyzvednuli na ČMKU doklad o tom, že máme zaregistrovánu Mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici s názvem DEVILKINS, takže teď už se budeme moci společně s našimi ďáblíky těšit na nové přírůstky do rodiny tlamiček. 

 


 Vloženo 9.února 2009

 

Všechny naše tlamičky úspěšně zvládli vstup Julišky mezi dospěláky a to bez "úhony". Teď už jenom čekáme až nám z ČMKU pošlou potvrzení o registraci naší chovné stanice, abychom mohli naší Lorraine přivést ženicha a potom se všichni těšit na naše první štěnátka. Doufáme, že si Lorraine nechá hárání až na dobu, kdy stihneme mít všechny potřebné dokumenty :-)


Vloženo 19.ledna 2009

Tak nás čeká další měsíc ve střehu. Tentokrát se nám velká holka stává z posledního přírůstku směčky, naší Julči. Pánové to prozatím zvládají pouze zvýšenou nervozitou, ale Adísek si dá, pro jistotu, prázdniny u babičky. Bude tam mít kamaráda Bímíka a děvčata to budou muset doma zvládnout s paničkou.


Vloženo 12.ledna 2009

Včera jsme byli na naší srdeční výstavě v Olomouci s Adískem a Lorraine. Adískovi už ten šestý zoubek dole asi nedosroste :-), takže standardně VD. Lorraine má těch svých 5,3 kg a i když je to velký atlet a doma pořád něco nahání, tak dle paní rozhodčí je v příliš blahobytné kondici. Tak jak tak dostala V, ale už bez dalšího ocenění. Trochu nás zklamala konkurence v bruseláčcích, kde byli jen dvě účastnice, takže jsme se nemohli pokochat jinými tlamičkami. Už se těšíme až budeme moci na výstavě předvést našeho benjamínka, Julču, která prozatím dělá myslíme čest brabantíkům, jenom je to ještě "divoké" štěňátko, i když roste jako z vody. Zatím je mnohem víc baví hry a honičky s Lorčou než vystavování a povely. Všechno chce svůj čas, takže někdy brzy na viděnou na výstavě.

 


Vloženo 17.prosince 2008

Všem grifonkářům a jejich tlamičkám přejeme krásné VÁNOČNÍ SVÁTKY a hodně zdraví a úspěchů v roce 2009.

Adísek,Bímík,Lorrynka,Julischka a páníčci

 


 

 Vloženo 16.listopadu 2008

Adísek (ADIS ONDRVEL) i Lorča (LORRAINE ROXMAVEL) byli k 15.11.2008 na bonitaci v Praze uchovněni, z čehož máme velkou radost a těšíme se na jarní štěnátka. Doufáme, že do dalšího hárání zvládneme vyřídit všechny administrativní náležitosti kolem chovné stanice (žádost už máme poslanou). Pokud by měl někdo zájem o "služby" Adíska jsme připraveni vyhovět.

 


 

 Vloženo 5.listopadu 2008

 Zpráva z posledního vážení našich miláčků:

 Adísek 3550g, Lorraine 5400g a naše zatím stále nejmenší Julischka 3050g.


 

Vloženo 30.října 2008

 Lorraine i Adísek byli včera s paničkou v Ostravě u pana doktora na posouzení patel, abychom mohli v polovině listopadu na bonitaci. Oba naši miláčci byli shledání schopnými bez ztráty kytičky, tedy oba dostali 0-0, což nám udělalo velkou radost. Jednak, že můžeme na bonitaci, ale především, že jsou oba zdraví.


 

Vloženo 19.října 2008

 Právě dnes jsme měli být na výstavě v Brně, ale naše milá Lorrynka se rozhodla, že je nejlepší doba na hárání. Posunula si to cca o měsíc proti očekávání, tak aby to vyšlo přesně na výstavu :-). Bohužel jsme tedy za kamarády na výstavu odjet nemohli. O to více si to užíváme s našimi pejsky, kteří jsou z Lorrynky mírně řečeno vyřízení. Adíska jsme museli dát na "hárací" prázdniny k dědovi a babičce. Ještě štěstí, že tam má kamaráda Bímíka, jinak by se asi usoužil. Doma to Lorrynka s Julishkou zvládají celkem dobře, ale určitě budou všichni naši miláčci rádi až budou zase spolu. Dneska jsem také přidali něco málo nových fotografií.

Všem pejskařům, a grifonkářům obzvlášť, přejeme krásný nastávající podzim, a doufáme, že nám to příjemné počasí vydrží alespoň ještě měsíc.

 

 


 

Vloženo 10.října 2008

Naše nejmenší Julishka už vyměnila zoubky a má všechny, tak jak to má být. Kromě toho nám roste do krásy, i když teď je samá "ruka" samá "noha". Její největší zábavou jsou dostihy na libovolnou vzdálenost a překážky také nevadí.

 

 


 

 Vloženo 3.září 2008

V neděli 31.8. jsme já (Lorrynka) i kámoš Adísek byli společně s páníčky na MVP v Mladé Boleslavi. Bylo krásné počasí, takže jsme byli všichni rádi, že se vystavovalo venku. Rozhodla jsem se, že udělám paničce radost. Jak mne vystavování normálně moc nebaví, tak jsem se hodně snažila a světe div se byl z toho CAC a dokonce resCACIB, tedy víc než jsme vůbec doufali. Zato kámoš Adísek se tentokrát rozhodl stávkovat a vůbec se nepředvedl jak je zvyklý, takže ho moc milá paní rozhodčí z Řecka vyprovodila z kruhu se známkou D. Nutno podotknout, že si to opravdu zasloužil (cenil zoubky a to mu jeden chybí a vůbec se tak nějak hrbil), ale doma jsme to všechno spolu probrali, bez páníčků, a příště v Brně se určitě budeme snažit oba, aby měli páníčci ještě větší radost než tentokrát. Tak jak tak nás mají páníčci pořád moc a moc rádi i s naší malinkou Julischkou a přesvědčují nás o tom každý den. Jsme prostě jedna velká smečka.

Vaše Lorrynka

P.S. Paníčci slíbili, že ještě dodají fotky z Mladé Boleslavi, tak se můžete těšit.

 


 Vloženo 27.srpna 2008

O víkendu nás páníčci vzali na výlet k přehradní nádrži Slezská Harta kousek od města Bruntál. Vyškrábali jsme se na velikánský kopec nad přehradou, abychom si to kolem prohlédli (my jsme se všák spíš proběhli v trávě, jenom panička neváhal vystoupat až na rozhlednu), ale taky jsme se lehce smáčeli přímo v přehradě. Hlavně Lorrynka, která se tam snažila honit kachny. Julishka se tam zase hrozně rychle začala kamarádit s rybáři, kterých tam bylo asi deset. No a naše malinká Julishka nám taky pěkně roste, už má přes dvě kila, takže se jí u nás asi daří. Panička má s námi spoustu a spoutu práce, protože jsme malí nezbedníčci a trošku doma řádíme, když je panička v práci. Páníček si vzal minulý pátek dovolenou a vyčitil koberce v celém bytě, neměl to dělat, nějak špatně se tu orientujeme (asi mu to budeme muset trošku označkovat - chachacha). Teď o nastávajícím víkendu jedeme (bez Julishky, ta je ještě malinká) na výstavu do Mladé Boleslavi, tak nám držte palečky, ať dobře dopadneme, když už nás panička tak vyfešákovala. Určitě napíšeme jak jsme dopadli, tedy pokud dopadneme dobře :-)

Taky paníčci dneska přidali nějaké fotečky do galerie. Mějte se všichni moc pěkně.

 


Vloženo 11.srpna 2008

Nové fotky ve fotogalerii. Julishka roste jako z vody (tedy spíš z masíčka co jí vaří panička) a dělá nám i kamarádům Adískovi, Lorrynce a Bímíkovi jenom radost. Všichni jsme rádi, že jí máme ve smečce.

 


Vloženo 4.srpna 2008

Julishka se v uplynulém víkendu seznámila se zahradou u dědy a babičky a taky důkladněji s Bímíkem, kterého sice viděla už minulou sobotu, ale tentokrát měli mnohem více času na seznámení. Protože jsou stejného temperamentu, tak si náramně rozumí, Adísek a Lorrynka si mohli alespoň od našeho čertíka trošku odpočinout. Na zahradě se Julishka seznámila s dalšími zvířátky jako třeba včelka, která si však nechtěla hrát a dala Julischce žihadlo do pacenky. Panička však rychle zasáhla, takže to sice trochu bolelo, ale ledík pomohl a večer už bylo zase všechno v nejlepším pořádku. Do fotogalerie jsme taky přidali nové obrázky, tak si nás můžete prohlédnout, jak pěkně rosteme v krásnou slečnu. Brzo zase napíšeme.

 


 

Vloženo 28.července 2008

Naše nejnovější sluníčko JULISHKA má v novém prostředí prožitý první týden. Za tu krátkou dobu se už dokonale kamarádí s našimi miláčky Adískem a Lorrynkou, dokonce i Bímík byl u nás v sobotu na návštěvě. Se všemi si náramně rozumí a pořádají velké honičky, ale i společné spací dýchánky v jednom klubíčku. Po týdnu už není hračka a kout v domácnosti, který by Julishka neznala. Každopádně je to čistotná slečna a chodí buď ven na zahrádku (s paničkou nebo páníčkem) nebo na připravenou plenku pro štěňátka. Když si "odskočí" na plenku vždy dostane ňamku. Začínáme jí trošku podezřívat, že si "šetří" a chodí raději častěji, protože co loužička (malá nebo velká) to dobrotka. Taky jí prozatím chutná vše co jí páníčci připraví a ze své původní váhy 1,3 kg už se dostala na krásných a kulatých 1,5 kg. Prozatím nám sluníčko dělá jenom radost. Snažíme se dělat hodně fotografií, které během tohoto týdne přebereme a uspořádám a ty nej nej potom objevíte asi koncem týdne ve fotogalerii. Zachovejte nám přízeň a rádi si přečteme nějaký Váš vzkaz.

 


 

Vloženo 23.července 2008

Nové fotky ve fotogalerii. Julishka se úspěšně zabydluje v novém prostředí. Kamarádi Adísek a Lorrynka jí statečně pomáhají se se vším seznámit a půjčili jí všechny své hračky, které Julishka plnohodnotně využívá. Je to malý ďáblík a máme z ní velikou radost.


 Vloženo 21.července 2008

Páníčci nám připravili veliké překvapení. V pátek odpoledne jsme si nastoupili do naší cestovní přepravky a už jsme se těšili na kámoše Bímíka. Jenomže jsme jeli nějak dlouho, dokonce jsme po cestě zastavovali na venčení a občerstvení. Když jsme skoro po 5 hodinách cestování zastavili, tak všichni kolem nás mluvili nějak jinak než doma, ale bylo to dost podobné, takže jsme rozuměli dobře. Páníčci nás vzali na výlet na Slovensko, do města Sliač a také do jeho okolí (Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica a tak různě). Další překvapení nás ale čekalo v sobotu odpoledne, když jsme šli na návštěvu k paní Kyselové, která má spoustu a spoustu grifonků, tolik jsme jich viděli snad jen na výstavách. My jsme se proháněli s celou smečkou po zahradě a pozdě večer jsme usínali plní dojmů z nového prostředí a nových kamarádů. No a úplně největší překvapení přišlo v neděli. Páníčci se rozhodli nám pořídit novou kamarádku do smečky a my jsme byli moc rádi, že je to jedno z těch štěňátek, se kterými jsme si hráli v sobotu. Má krásné jméno,jmenuje se JULISHKA, pro nás to bude asi Júlinka, nebo Julča, kdyby nás náhodou zlobila :-). Je moc pěkná, celá černá a ještě úplně malinká, takže jí budeme chránit a snažit se jí pomáhat zvládnout nové prostředí, i když taky malinko žárlíme, že už nebudou mít páníčci, tolik času jenom na nás. Naši páníčci nás ale určitě budou mít všechny rádi stejně, takže se těšíme až trošku povyroste a budeme mít možnost jí naučit všechny lupárny, které my už máme v malíčku. Hned jak to půjde jí taky vezmeme ke kamarádovi Bímíkovi, ale to ještě musíme počkat až si Julishka zvykne v nové smečce, aby toho na ní nebylo moc najednou, je to opravdu ještě malé miminko.

Jsme moc rádi, že máme novou kamarádku. Všichni se na ní můžete podívat na nových fotečkách, které dnes a v dalších dnech budeme přidávat do fotogalerie.

Adísek&Lorrynka

 


Vloženo 18.července  2008

 

Prázdniny jsou v plném proudu, bohužel počasí není úplně letní, ale mi "krátkonosatí" stejně nemáme moc rádi velká tepla, takže je to vlastně dobře. Spoustu času trávíme u Bímíka, tedy vlastně u dědy a babičky, protože nás baví honit se po zahradě. No a taky páníčci byli pracovat až v nějaké Číně nebo jak ten název říkali, ale už je máme zase doma, takže jsme rádi, že je smečka kompletní. Zase jsme museli páníčkům připomenout, že musejí udělat nějaké fotky. Už jich je sice spousta hotových, ale pořád nebylo rozhodnuto, které Vám ukážeme a přes léto jich určitě ještě přibude. Když budete chtít, tak nám napiště nějaký vzkaz a mi snad konečně donutíme páníčky ať přidají ty nové fotečky. Přejeme všem krásné prázdniny a dovolené a brzo se zase ozveme.

Adísek,Lorrynka a Bímík + paníčci

 


 

Vložena 29.května 2008

Uplynulo spousta vody a naši páníčci měli teď moc moc práce, takže neměli ani čas psát nové zprávy, jak se nám daří, jak jsem vyrostli a vůbec jak se máme. Za uplynulé více jak 4 měsíce jsem přetrpěli (hlavně pánové Adísek a Bímík) další hárání, byli jsem na výstavě v Polsku (jenom Lorrynka - dostala 1, Adíska nám omylem nepotvrdili), ale hlavně jsme měli spoustu času na vymýšlení různých lumpáren a legrácek. Všichni tři (Adísek, Lorrynka i Bímík) jsem cvičili našeho kamaráda Bobíka (dědeček jezevčík) v běhu, tedy spíše chůzi, jízdě na koni (my jsme byli žokejové) a dalších psích hrách (třeba kdo poslední počura keř atd.). Taky nám krásně kvetla zahrada a ta čerstvá travička, to je dobrota. Páníčci říkali, že chystají nějaké nové fotky, ale asi je budeme muset trošku popohnat ať si můžete prohlédnout, jak jsme zase krásnější a dospělejší. Mějte se všichni moc hezky a užijte si blížící se léto a prázdniny a určitě příště napíšeme dříve než za 4 měsíce.

Adísek,Lorrynka a Bímík + paníčci


 Vloženo 15.ledna 2008  

V neděli jsme absolvovali naši srdeční výstavu v Olomouci. Pravda lidí strašně moc, místa o to méně, ale stejně je to naše nejoblíbenější výstava, protože právě od této výstavy jsme se zařadili do rodiny grifonkářů (do smečky přibyl  Adísek). Naši drahoušci sice nevyhráli žádnou cenu (oba 3. v kategorii), ale oba hodnoceni jako VÝTEČNÍ, což nám, ale i pejskům udělalo obrovskou radost. Přes všechny "nedokonalosti", o kterých víme se předvedli moc a moc pěkně, takže jsme rádi za pozitivní vykročení do výstavního roku 2008. Teď se chystáme na nějaké výstavy do Polska, a v létě se nám snad podaří oba milačky úspěšně provést přes úskalí bonitace.

 


Vloženo 4.ledna 2008

 

Zdravíme všechny v roce 2008, svátky jsme si všichni pěkně užili a připravujeme pro Vás aktualizaci fotogalerie, protože páníčci si na nás pořidíli nový foťáček, i když "starý" taky fotil pěkně, což můžete právě ve fotogalerii zkontrolovat. Příští víkend jedeme oba s páníčky na výstavu do Olomouce, tak nám držte palce.

 


 

Vloženo 21.prosince 2007

Všem grifonkářům a dobrým lidem přejeme krásné prožití Vánočních svátků a klidné vykročení do roku 2008. V roce 2008 potom hodně zdraví, pohody a lásky.  

 


Vloženo 15.prosince 2007

 

I druhé hárání jsme zvládli bez komplikací a už se všichni těšíme na Vánoce a taky na první narozeniny naší Lorrinky, které společně oslavíme 30.12.

 


Vloženo 19.listopadu

 

Včera jsme se u veterináře dozvěděli, že budeme jedni z těch "šťastných", kterým se bude fenka hárat i 4x do roka. Proto nás po 3 měsích čeká další hra na hlídanou, aby se naši tři milačci nerozrostli, protože Lorrynka je ještě stále malá slečna (necelých 11 měsíců), což samozřejmě naše dva chlapíky moc nezajímá, oni " vědí co chtějí". Tak nám držte palce ať to všichni ve zdraví přečkáme, tak jako minule.

 


Vloženo 4.listopadu 2007

 

Takže konečně se nám podařilo nafotit nějaké nové obrázky našich miláčků, tentokrát v barvách podzimní přírody. Pár fotek jsme přidali do fotogalerie, kde si je můžete prohlédnout, a pokud se Vám budou líbit můžete nám napsat i vzkaz. 

 


Vloženo 17.října 2007

 

Adískovo očko se po těžkém úrazu hodně zlepšuje. Po poslední prohlídce u našeho veterináře jsme mohli ubrat na počtu " čištění" očka a následného kapaní léků. Adískovi si viditelně ulevilo, i když na uvedené očko bude už vždy mnohem citlivější, a občas má ještě problém při orientaci, bohudík především při " zběsilých" honičkách s našimi dalšími miláčky Lorrynkou a Bímíkem. S nastávajícím podzimem se pokusíme udělat nějaké nové fotky v barevné přírodě a doplnit tak prozatím chudou fotogalerii. Děkujeme všem za přízeneň a přejeme do poslední čtvrtiny roku především pevné zdraví.

 


Vloženo 30.září 2007

 

Dnes se Lorrynka poprvé předvedla na výstavě ve Wroclawi v Polsku. Asi tam na ní bylo moc pejsku, byla z toho trošku zakřiknutá, úplně zapomněla na to jaká je divoška, takže jsme skončili na třetím místě, ale jsem velmi nadějní. Porazili nás dvojčata Tequila a Tiramisu Bargest. Adísek byl na první výstavě po úrazu a skončil se známkou velmi dobrý na druhém místě. Kruhy byly venku, ale bylo nádherné slunečné počasí, takže se nám tam všem moc líbilo.

Wroclaw_2.wmv (2117 KB) 

 


Vloženo 17.září 2007

 

V průběhu minulého měsíce nás také potkalo první neštěstí s našimi miláčky. Našeho " prvorozeného" Adíska sekla při hře naše kočka tak nešťastně, že se mu trefila přímo do levého očka. Bohužel rána byla tak závažná, že Adísek na uvedené očko už neuvidí, snad bude vnímat světlo a stín, ale poranění oka bylo tak vážné, že došlo k poškození čočky. Při následném těžkém zánětu, přestože jsme byli u veterináře asi 30 minut po zranění, hrozilo i nebezpečí, že příjde o celé očko, tomu se prozatím podařilo zabránit. Stále však musíme být maximálně obezřetní a Adísek dostává pravidelně léky, aby nedošlo k recidivě zánětu. Dobrá zpráva je, že je jinak veselý, hraje si, normálně jí, a taky provádí i ostatní věci, které patří k životu pejska. Věříme, že to s očkem dopadne dobře, v rámci možností, a přes všechny peripetie věříme, že nás nemá o nic méně rád než nás měl před úrazem, a to přes skutečnost, že ho teď musíme dvakrát denně " trápit" s čištěním očka. Samozřejmě, že i mi máme našeho Adíska (stejně i Lorrynku a Bímíka) moc a moc rádi. Doufám, že příští novinka bude mnohem veselejší než tato.

 


Vloženo 15.září 2007

 

Uf, první hárání našeho sluníčka Lorrynky máme úspěšně (bez úhony i " přírůstků" ) za sebou. Naši dva drahoušci, myslím kluky, to celkem zvládli, sice trošku dováděli, ale my jsme Lorynku drželi odděleně v ohrádce, která byla dostatečně velká a zároveň bezpečná, aby tam Lorrynka nestrádala. Samozřejmě měla možnost pravidelně se proběhnout po zahradě, ale vždy odděleně od kluků. Takže teď máme doma kromě dvou chlapíků (dvouletých) už i malou slečnu.

 


Vloženo 14.srpna 2007

 

Tak se nám Lorrynka od pátku 10.srpna začíná měnit z holčičky na mladou slečnu. S ohledem na to, že máme doma ještě dva skoro dvouleté kluky, tak nám začíná pěkná honička. Každý teď má, pro jistotu, svůj pokojík a potkávání probíhá jen jednotlivě a za přísného dohledu páníčků. Nechali jsme si samozřejmě i poradit od zkušených chovatelů jaká nejefektivnější opatření přijmout, tak aby pejsci zbytečně netrpěli, například steskem po sobě, a zároveň nedošlo k něčemu co se nemá stát. Věříme, že naše první společné hárání zvládneme hravě, a naše holčička Lorrynka se promění v krásnou slečnu.